Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Tiskové zprávy
NWT Svět
Aktuality
Nabídka

Pasivní domy

Kontaktní osoba

Ing. Tomáš Kašpar


Rádi byste bydleli v prostorném a komfortním domě, kde dýcháte vždy čerstvý a čistý vzduch? V domě, který má velmi nízké provozní náklady, ale teplota v místnostech je příjemná bez ohledu na roční období? Pasivní domy přesně tohle umožňují! Splňují přísná kritéria energetických úspor a díky tomu jeho uživatelé získají vysoce komfortní bydlení se skutečně nízkými účty za energie.

Bydlení v pasivním domě spojuje energetické úspory se zdravým prostředím. Řízené větrání zajistí neustálý přívod čerstvého vzduchu, zbaveného škodlivých nečistot a prachu. Zároveň se eliminuje riziko plísní, které se mohou objevit například v rekonstruovaných, nově zateplených domech. Díky rekuperaci se zpětně získává teplo z odpadního vzduchu.

Stejně jako je tomu u řady jiných technologií, také u pasivních domů je důležitý dokonale propracovaný a kvalitní projekt. Ručíme za komplexní návrh, který integruje všechny profese a minimalizuje tak riziko spojené se zapojením několika dodavatelů projektů.

Pasivní dům vám ušetří až 90 % nákladů na vytápění a chlazení

Díky vynikajícím parametrům tepelné izolace a velmi těsné konstrukci domy dosahují pasivního standardu roční potřeby tepla na vytápění pod 20 kW/m².

Komfort

V pasivním domě všechny prvky vytvářejí dokonalý a efektivní systém. Pasivní energetické zisky jsou uvnitř budovy udržovány díky izolaci a kvalitním oknům jako v termosce. Neustálý přísun čerstvého vzduchu obstarává řízené komfortní větrání s rekuperací tepla.

Pasivní dům nabízí vyvážený poměr mezi vysokým komfortem během všech ročních období a rozumnou cenou za konstrukci v pasivním standardu.

Nízké náklady a ekologie

Pasivní domy jsou vysoce šetrné k životnímu prostředí. Využívají velmi málo primární energie a naopak maximálně využívají pasivní tepelné zisky v budově. Například sluneční záření procházející okny a další vnitřní zisky – teplo vyzařované lidmi a spotřebiči. Díky velmi kvalitní izolaci a dalším konstrukčním prvkům tyto zisky neunikají ven.

Kvalita

Dokonalé utěsnění vzduchotěsné obálky budovy a důraz na detaily je v případě pasivních domů naprostou nezbytností. Jedině tak se zabrání tepelným ztrátám, kondenzaci vlhkosti v konstrukcích a následně vzniklým poruchám stavby.

Katalog pasivních rodinných domů

Vyberte si projekt pasivního domu s důmyslnou architekturou a moderním vzhledem. Navržené dispoziční řešení je možné individuálně upravit.

Ke stažení

Podrobné informace o pasivních domech v infolistu Centra pasivního domu (PDF).