Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Tiskové zprávy
NWT Svět
Aktuality
Nabídka

Pasivní domy

Ke stažení

Podrobné informace o pasivních domech v infolistu Centra pasivního domu (PDF).

Kontaktní osoba

Ing. Jiří Polách

+420 702 188 858
jiri.polach@nwt.cz

Rádi byste bydleli v prostorném a komfortním domě, kde dýcháte vždy čerstvý a čistý vzduch? V domě, který má velmi nízké provozní náklady, ale teplota v místnostech je příjemná bez ohledu na roční období? Pasivní domy přesně tohle umožňují! Splňují přísná kritéria energetických úspor a díky tomu jeho uživatelé získají vysoce komfortní bydlení se skutečně nízkými účty za energie.

Bydlení v pasivním domě spojuje energetické úspory se zdravým prostředím. Řízené větrání zajistí neustálý přívod čerstvého vzduchu, zbaveného škodlivých nečistot a prachu. Zároveň se eliminuje riziko plísní, které se mohou objevit například v rekonstruovaných, nově zateplených domech. Díky rekuperaci se zpětně získává teplo z odpadního vzduchu.

Stejně jako je tomu u řady jiných technologií, také u pasivních domů je důležitý dokonale propracovaný a kvalitní projekt. Ručíme za komplexní návrh, který integruje všechny profese a minimalizuje tak riziko spojené se zapojením několika dodavatelů projektů.

Pasivní dům vám ušetří až 90 % nákladů na vytápění a chlazení

Díky vynikajícím parametrům tepelné izolace a velmi těsné konstrukci domy dosahují pasivního standardu roční potřeby tepla na vytápění pod 20 kW/m².

Komfort

V pasivním domě všechny prvky vytvářejí dokonalý a efektivní systém. Pasivní energetické zisky jsou uvnitř budovy udržovány díky izolaci a kvalitním oknům jako v termosce. Neustálý přísun čerstvého vzduchu obstarává řízené komfortní větrání s rekuperací tepla.

Pasivní dům nabízí vyvážený poměr mezi vysokým komfortem během všech ročních období a rozumnou cenou za konstrukci v pasivním standardu.

Nízké náklady a ekologie

Pasivní domy jsou vysoce šetrné k životnímu prostředí. Využívají velmi málo primární energie a naopak maximálně využívají pasivní tepelné zisky v budově. Například sluneční záření procházející okny a další vnitřní zisky – teplo vyzařované lidmi a spotřebiči. Díky velmi kvalitní izolaci a dalším konstrukčním prvkům tyto zisky neunikají ven.

Kvalita

Dokonalé utěsnění vzduchotěsné obálky budovy a důraz na detaily je v případě pasivních domů naprostou nezbytností. Jedině tak se zabrání tepelným ztrátám, kondenzaci vlhkosti v konstrukcích a následně vzniklým poruchám stavby.

Katalog pasivních rodinných domů

Vyberte si projekt pasivního domu s důmyslnou architekturou a moderním vzhledem. Navržené dispoziční řešení je možné individuálně upravit.